Dnes je piatok, 28.január 2022, meniny má: Alfonz
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Rodina UltraGrip zbiera zlato

december 29, 2015 - 14:08
Neviete aké pneumatiky si vybrať? Nechajte sa inšpirovať výsledkami svetových testov.
Foto: 

Rodinu zimných pneumatík UltraGrip si obľúbila najmä nemecká tlač. UltraGrip 9 získala prvé miesto v teste nemeckého automotoklubu ADAC zameranom na významný segment osobných vozidiel strednej triedy (v teste ich zastupoval Mercedes-Benz triedy C), v ktorom bola ocenená za svoju výkonnosť na mokrej a snehom pokrytej vozovke a za nízku spotrebu.

Najnovšia generácia rodiny UltraGrip Performance bola uvedená na trh v tomto roku a hneď si odniesla zlato z testu časopisu Auto Motor und Sport zameraného na vozidlá nižšej strednej triedy (v teste ich zastupoval Volkswagen Golf). Na časopis spravila dojem „jej rovnováha a trakcia na každom povrchu a vynikajúca odolnosť voči aquaplaningu“. Popri tom si UltraGrip Performance zabezpečila prvé miesto i v teste časopisu Auto Strassenverkehr, ktorý pneumatiku vychvaľuje za precízne vedenie, odolnosť proti aquaplaningu a za nízku vnútornú hlučnosť.

Britský časopis Auto Express v súlade s nemeckými kolegami udelil pneumatike UltraGrip zlato v teste, ktorého sa zúčastnilo sedem konkurenčných pneumatík. Pneumatika podľa nej podáva „skvelý celkový výkon“.

Ďalšie úspechy zahŕňajú odporúčania na novú pneumatiku UltraGrip od ACE/GTÜ, pneumatiku UltraGrip 9 od Auto Zeitung a pneumatiku UltraGrip SUV od časopisu OFF ROAD.

Veľmi nás teší, že si Goodyear UltraGrip vedie vo všetkých testoch tak dobre. Naším poslaním je dodávať pneumatiky s vynikajúcou priľnavosťou na mokrej vozovke, na ľade i na snehu, a tým poskytnúť bezpečnú jazdu a brzdný výkon bez ohľadu na podmienky, ktoré v zime panujú. Výsledky týchto testov ďalej posilňujú naše odhodlanie prispievať k zvyšovaniu bezpečnosti cestnej dopravy a k zabezpečeniu pokojnej a bezproblémovej jazdy na pneumatikách Goodyear rodinám v celej Európe,“ uviedol Alexis Bortoluzzi, Goodyear Marketing Director Consumer EMEA.


 

 

- - Inzercia - -