Dnes je streda, 12.august 2020, meniny má: Darina
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Vôňa domova

február 21, 2011 - 14:48
Jar je pre mnohých z nás symbolom zrodu nového a zánikom starého. Pritom sa aj naša koža potrebuje pravidelne zbavovať odumretých buniek. Preto vám prinášame návod, ako si môžete doma vyrobiť peelingové mydlo, pomocou ktorého bude vaša pleť hladšia a živšia. Čím hrubšie ovsené vločky do mydla použijete, tým bude odlupovací účinok silnejší. A, mimochodom - takto ručne vyrobené mydlo je aj ideálnym darčekom pre priateľky, milí páni!
Materiál:

3 mydlá s váhou 100g
9 lyžíc zomletých ovsených vločiek
9 lyžíc vody
forma na odlievanie

Postup:

1.    Mydlá nastrúhame na struháku, na ktorom bežne strúhame napr. jablká.
2.    Mydlové hoblinky vysypeme do hrnca, ktorý zohrievame vo vodnom kúpeli asi na 60 stupňov (podobne ako keď varíme čokoládu). Spolu s mydlom pridáme aj vodu a zohrievame, kým sa mydlo nerozpustí. Potom k nemu pridáme pomleté ovsené vločky a dobre premiešame, ak je hmota príliš tuhá, pridáme ešte vodu.
3.    Riedku mydlovú zmes vylejeme do formy a povrch uhladíme lyžicou. Ako formu môžeme použiť škatuľku od masla, rôzne silikónové formy na odlievanie (kúpite na internete na stránkach pre kreatívne výrobky), alebo rôzne kovové formičky, ktoré používame  na pečenie, fantázii sa medze nekladú.
4.    Mydlovú zmes necháme v chlade stuhnúť, o pár hodín ju vyklopíme. Ak sme použili väčšiu formu, mydlo ešte nakrájame na menšie kúsky.

5.    Aby sme zachovali pravouhlé hrany, môžeme si pri krájaní pomôcť trojuholníkovým pravítkom.
6.    Na záver mydielka vkusne zabalíme do papiera, celofánu, alebo len tak previažeme lykom, či stužkou.

Náš tip:
Pre krajšiu vôňu mydla môžeme do mydlovej zmesi pridať pár kvapiek éterického oleja

Výroba, foto, text: Mgr. art. Jana Ardanová

- - Inzercia - -