Dnes je pondelok, 27.september 2021, meniny má: Cyprián
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

NOVÝ F-PACE: skutočný Jaguar s dynamickou DNA

október 26, 2015 - 10:45
Nový Jaguar F-PACE s bezkonkurenčnými dynamickými jazdnými vlastnosťami dosiahnutými vďaka technológii prevzatej zo športových vozidiel a testovaniu v náročných podmienkach ponúkne výkonný crossover pre vodičov, ktorí milujú jazdu.
Foto: 

Nový F-PACE odmení vodičov a rovnakou mierou aj cestujúcich vďaka spojeniu agility a pohodlia, ktoré v tomto segmente nemajú konkurenciu. Či už jazdíte cez kľukaté horské priesmyky, vinúcu sa vidiecku krajinu alebo po diaľnici vysokou rýchlosťou, nový F-PACE poskytuje skvelú odozvu a presnosť riadenia spolu s výnimočnou kultivovanosťou a vyrovnanosťou.Neurobili sme žiadne kompromisy ani výnimky: Nový F-PACE je skutočný Jaguar s dynamickou DNA. Jazdné vlastnosti a ovládanie vozidla sme testovali vo všetkých prostrediach a za všetkých podmienok až do krajnosti. Výsledkom je nový F-PACE – jedinečný, dynamický a zároveň pohodlný a tichý. Len čo nasadnete do vozidla, ihneď zistíte, že ste na správnom mieste,“ povedal Mike Cross, hlavný konštruktér značky Jaguar.Nový F-PACE sa vyrába použitím ľahkej hliníkovej architektúry Jaguar a je skonštruovaný s cieľom dosiahnuť presné ovládanie a kontrolu bez kompromisov v oblasti jazdného komfortu – týmto sa Jaguar odlišuje od konkurencie. Sofistikované dvojité lichobežníkové zavesenie predných kolies a integrované zavesenie zadných kolies poskytuje najlepší možný východiskový bod a plne využíva vysokú tuhosť, ktorá vyplýva z konštrukcie karosérie: nový F-PACE je vyladený do dokonalosti, neuveriteľne citlivý, ale zároveň s ľahkosťou zvláda nárazy, zvlnenie a extrémne náklony aj na tých najnáročnejších cestách.Elektricko-mechanický posilňovač riadenia upevňuje vedúcu pozíciu Jaguar na poli riadenia. Všetko, čo sa nachádza medzi vencom volantu a kontaktnými plochami pneumatík, je optimalizované s cieľom zabezpečiť okamžité reakcie nového modelu F-PACE aj na najmenší pohyb volantom, čím vozidlo poskytne vodičovi pocit skutočného prepojenia s vozovkou.Konštruktéri využili všetky znalosti získané pri vývoji modelu F-TYPE, takže systém má dokonalejšiu spätnú väzbu. V kombinácii so systémom elektronického smerovania krútiaceho momentu (Torque Vectoring), ktorá sa po prvýkrát objavila v modeli F-TYPE a systému pohonu všetkých kolies s funkciou prerozdelenia krútiaceho momentu podľa aktuálnych požiadaviek, má nový model F-PACE skvelú agilitu bez ohľadu na počasie a povrch.
Aby boli vývoj a testovanie ešte efektívnejšie, subjektívne hodnotenia tímu integrity vozidla sa zaznamenávajú do nástrojov CAE, ktoré využíva tím dynamiky vozidiel. Týmto spôsobom sa vylepšujú modely a získavajú sa presné výsledky simulácie, a naopak.•    Dvojité lichobežníkové zavesenie kolies a zadná náprava Integral Link zaručujú výnimočnú jazdu a správanie vozidla.
•    Technológie prebrané z modelu F-TYPE zabezpečujú zdokonalenú agilitu vozidla
•    Elektricko-mechanický posilňovač riadenia poskytuje okamžitú odozvu a pocit prepojenia s vozovkou.
•    Bezkonkurenčný zážitok z jazdy zameraný na vodiča.
 

- - Inzercia - -