Dnes je sobota, 29.január 2022, meniny má: Gašpar
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

LAND ROVER DISCOVERY SPORT s novým dynamickým dizajnom

október 26, 2015 - 11:18
Výrobca vozidiel Land Rover sa rozhodol ešte zvýšiť vizuálnu príťažlivosť svojho najnovšieho prémiového kompaktného SUV a na frankfurtskom autosalóne 2015 predstavil model Discovery Sport Dynamic.
Foto: 

Očarujúci dizajn
Zovňajšok modelu Discovery Sport Dynamic obsahuje niekoľko vylepšení, napríklad detaily vo farbe Narvik Black, lišty a obloženie na dverách vo farbe karosérie alebo možnosť výberu 19-palcových diskov kolies s jedinečným novým dizajnom vo farbe Satin Dark Grey alebo 20-palcových lesklých čiernych diskov kolies. V kombinácii s novými interiérovými farbami a detailmi pôsobí nová dizajnová verzia Dynamic energicky a ohromujúco. „Model Discovery Sport Dynamic sme vytvorili s cieľom zvýšiť príťažlivosť dizajnu modelového radu Discovery Sport. Hlavným rozlišovacím znakom jeho zovňajška sú lesklé čierne prvky. Nárazníky a obloženie dverí vo farbe karosérie zas umocňujú jeho sebavedomý, športový zjav na ceste. Vďaka uvedeniu modelu Discovery Sport Dynamic budú mať naši zákazníci širšie možnosti výberu, pokiaľ ide o vzhľad a charakter vozidla,“ povedal Gerry McGovern, hlavný dizajnér a kreatívny riaditeľ značky Land Rover.Terénna všestrannosť – All Terrain Progress Control (ATPC)
Schopnosti vozidiel v modelovom rade Discovery Sport pre rok 2016 rozšíri systém All Terrain Progress Control (ATPC). Vyspelý systém ATPC umožňuje udržiavať stabilnú, vodičom nastavenú rýchlosť pri jazde mimo spevnených ciest. Systém ATPC, vyvinutý špecialistami spoločnosti Land Rover, ktorí majú s technológiami pre terénne všestranné automobily najväčšie skúsenosti v tomto odvetví, funguje ako tempomat pracujúci v rozsahu rýchlostí od 2 km/h do 30 km/h. Systém prispôsobuje správanie vozidla povahe terénu, vďaka čomu môže aj nováčik mať vozidlo pod kontrolou ako skúsený offroadový jazdec. Systém ATPC obsahuje aj špeciálnu rozbehovú funkciu, ktorá umožňuje hladký rozjazd aj na problematických, šmykľavých povrchoch ako ľad, sneh alebo mokrá tráva.Ovládanie dvier batožinového priestoru Gesture Tailgate
Široké spektrum vyspelých technológií vo vozidlách modelového radu Discovery Sport dopĺňa nová funkcia s názvom Gesture Tailgate. Tá umožňuje otvárať a zatvárať elektricky ovládané dvere batožinového priestoru pohybom nohy pripomínajúcim kopnutie, vďaka čomu si môže vodič otvoriť batožinový priestor aj s plnými rukami.Do ponuky vozidiel Land Rover Discovery Sport pribudla nová, najhospodárnejšia verzia s označením E-Capability. Vozidlá s najnižšími možnými emisiami CO2 v rámci jednotlivých modelových variantov sa od ostatných budú odlišovať modrou farbou nápisu SPORT na zadnej časti vozidla.
Model Discovery Sport E-Capability eD4 dokáže jazdiť s emisiami CO2 len 123 g/km. Tento variant s pohonom dvoch kolies a vznetovým motorom Ingenium s výkonom 110 kW ponúka nižšiu spotrebu paliva než model s pohonom všetkých kolies, vďaka čomu bude obzvlášť lákavou voľbou pre fleetových a firemných zákazníkov.Discovery Sport, prvý člen rodiny nových modelov Land Rover Discovery, sa teší úspešnému uvedeniu na trh s takmer 30 000 predanými vozidlami za prvý polrok 2015.
Spoločnosť Land Rover už od roku 1948 vyrába autentické vozidlá s pohonom 4x4, ktoré v každej podobe v rámci ponuky modelov reprezentujú skutočne „široký záber schopností“. Každý z modelov Defender, Discovery, Discovery Sport, Range Rover Sport, Range Rover a Range Rover Evoque predstavuje etalón kvality vo svete vozidiel 4x4, pričom 80 % z nich sa vyváža do vyše 170 krajín.

- - Inzercia - -