Dnes je streda, 12.august 2020, meniny má: Darina
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Fešáci Koleník a Dobrík sa nezľaknú ani extrémnych podmienok

február 23, 2015 - 18:04
Janko Dobrík hrá v seriáli Divoké kone hlavnú postavu – Adama. Už o dva mesiace do deja pribudne aj postava pilota Rasťa, ktorého si zahrá Ján Koleník. Ten musel okrem nakrúcania v štúdiu zarezávať aj v exteriéri. Oblečený len v neopréne ako správny potápač absolvoval niekoľko hodinové natáčanie v nepriaznivom počasí.

Tvorcovia aj diváci chcú, aby bolo v seriáli Divoké kone čo najviac exteriérov, preto sa neraz celý štáb vydáva nakrúcať za akéhokoľvek počasia. Štáb a najmä pilot a potápač Richard museli absolvovať natáčanie v  hustom snežení a teplota bola 4 stupne pod nulou.

Deň predtým bol asistent réžie Luky Hoffmann rozbiť ľad na hladine jazera, aby sa tam mohli ponoriť potápači a s nimi aj herec Ján Koleník. Napriek tomu jazero opäť zamrzlo. Okrem Jána Koleníka sa na tomto extrémnom natáčaní zúčastnili aj Ján Dobrík, Anna Javorková, Ivan Romančík a Monika Šagátová. Vy si potápačskú scénu vychutnáte v teple a pohodlí domova až v lete.

Prečítajte si krátky rozhovor s Jánom Koleníkom:

Prečo si prijal ponuku do seriálu Divoké kone? Prijal by si aj väčší priestor v tomto seriáli?

Povedali mi: Budeš letec a potápač. Chytil som sa toho, pretože sa bojím výšok a hĺbok. Potreboval som si to vyriešiť. Vždy sa dívam na to, čo nové si v rámci roly a ponuky vyskúšam.

Máš vzťah ku koňom alebo si už na nich aj jazdil? Ak áno, kde a pri akej príležitosti?

Minulý rok som absolvoval jazdecký kurz kvôli seriálu První republika v Čechách. Kone mám rád, ale zároveň k nim prechovávam veľký rešpekt. Mám veľký vzťah k prírode a k takýmto zvieratám.

Hráš tam úlohu letca a v súkromí sa bojíš lietania? Ako s touto skutočnosťou bojuješ? Ak by si mal v scenári napísané, že budeš lietať, urobil by si to?

Jasné, že by som do lietadla sadol. Od toho som herec. Nikoho nemusí zaujímať, že mám v sebe tabletky na upokojenie.

RED

- - Inzercia - -