Dnes je nedeľa, 05.december 2021, meniny má: Oto
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

OLIVIA SHOES - Radosť nosiť!

október 05, 2021 - 15:59
Príbeh OLIVIA SHOES sa odohráva v najstaršom meste Slovenska, v Nitre. S myšlienkou vytvoriť slovenskú obuv s dôrazom na kvalitu a dizajn prišiel Martin Zachar. Jeho futbalový svet nečakane vystriedal svet topánok alebo, ak chcete, www.svettopanok.sk. :)
Foto: 

Neobyčajný príbeh slovenskej značky…

Príbeh OLIVIA SHOES sa odohráva v najstaršom meste Slovenska, v Nitre. S myšlienkou vytvoriť slovenskú obuv s dôrazom na kvalitu a dizajn prišiel Martin Zachar. Jeho futbalový svet nečakane vystriedal svet topánok alebo, ak chcete, www.svettopanok.sk. :)

Kľúčovým sa stalo rozhodnutie investovať do upadajúcej fabriky, postaviť ju opäť na nohy a spustiť v nej vlastnú výrobu topánok.

Olivia Shoes prihliada na slovenskú obuvnícku tradíciu.

Vďaka tomu dokáže prinášať radosť tisíckam žien. Ikonickým produktom sa stali tenisky, ktorých pohodlie a exkluzívny dizajn obľubujú Slovenky už niekoľko rokov. Kolekciu topánok Olivia Shoes dopĺňa sesterská značka Grosso, ktorá ponúka široký výber originálnych kabeliek. Lepšie povedané, bratská značka, keďže Grosso založil Martinov brat Marián Zachar. Spoločným cieľom oboch bratov je priniesť kvalitný a pohodlný módny výrobok, ktorý je radosť nosiť.

Od návrhu cez výrobu až k zákazníkovi

Ako vzniká topánka OLIVIA SHOES? Všetko sa začína myšlienkou, ktorá sa pretaví do grafických návrhov. Niekedy ju vyvolá vonkajší podnet, povedzme želanie či spätná väzba od zákazníka, inokedy módne eventy. Konkurenčnou výhodou OLIVIA SHOES je flexibilita v zmysle vnímať pripomienky, personalizovať návrhy a vytvoriť úplne nový dizajn.

Myšlienka nového modelu topánok sa prevedie do výsekových foriem, pomocou ktorých obuvníci vyrežú kožu a precízne ušijú zvršok. Následne sa zvršok nasadí na kopyto, na ktorom sa celá topánka spolu so stielkou a podošvou montuje ručne dokopy. Hotová obuv prejde kontrolou kvality a použijú sa doplnky, šnúrky a ostatné ozdoby. Na záver sa aplikuje symbol OL, čím sa takto „opuncuje“ náš výrobok. Čerstvé topánky sa zabalia do škatule a posielajú. Týmto spôsobom je možné vyrobiť topánky až na základe objednávky a vďaka tomu priniesť širokú ponuku modelov. Predstavená zákazková výroba ako protiklad hromadnej výroby umožňuje vytvárať typ produktu s presnými špecifikáciami a v neposlednom rade minimalizuje odpad.

Aktuálna kolekcia je k dispozícii v podnikovej predajni vo vzorkovni. Sídlo firmy sa nachádza v Nitre, v časti pod Zoborom, na Dolnozoborskej ulici 14, v areáli vinárskych závodov. Vystavené vzorky obuvi sú v jednej veľkosti, avšak výhodou je možnosť osobne si prezrieť všetky modely ako aj kvalitu ich vyhotovenia.

OLIVIA SHOES  je slovenská rodinná firma, ktorá pôsobí na trhu už viac ako 20 rokov s cieľom prinášať radosť ženám prostredníctvom topánok a kabeliek.

- - Inzercia - -