Dnes je nedeľa, 05.december 2021, meniny má: Oto
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Zomrel otec prezidentky SR - reakcie politikov

september 15, 2021 - 18:28
Otec prezidentky SR Zuzany Čaputovej Štefan Strapák zomrel v stredu 15. septembra doma a v pokoji vo veku 79 rokov po dlhej a ťažkej chorobe. Informoval o tom jej hovorca Martin Strižinec. Na najbližšie dni si z tohto dôvodu prezidentka upravila svoj pracovný program.
Foto: 
SITA

„V tejto súvislosti prosíme médiá a verejnosť, aby v tejto ťažkej chvíli rešpektovali súkromie prezidentky, jej najbližšej rodiny a ostatných pozostalých,“ napísal Strižinec.

„Dnes som sa rozlúčila na letisku so Svätým Otcom. V duchu som ale so slzami kývala aj tomu svojmu. V pondelok ešte vnímal, keď som mu povedala, že mu pápež požehnal. Odišiel v pokoji, doma, v starostlivosti rodiny,“ priblížila Čaputová vo svojom profile na sociálnej sieti. Zároveň sa v komentári svojmu otcovi poďakovala. Tiež v mene celej rodiny vyjadrila vďaku za všetku prejavenú sústrasť.

Vládne hnutie Sme rodina vo svojom profile na sociálnej sieti vyjadrilo úprimnú sústrasť prezidentke a celej rodine. Zapriala im veľa síl, aby sa vyrovnali s touto obrovskou stratou. Ku kondolencii sa pripojil aj predseda hnutia Sme rodina a predseda Národnej rady SR Boris Kollár. Aj koaličná strana Za ľudí vyjadrila prezidentke a jej rodine úprimnú sústrasť.

Úprimnú sústrasť prezidentke vyjadrila aj strana Smer – sociálna demokracia vo svojom profile na sociálnej sieti. „Smrť rodiča je obrovskou stratou, ktorá hlboko zasiahne každého človeka. Prajeme pani prezidentke veľa síl, aby sa dokázala vyrovnať s touto nesmiernou stratou,“ uviedla.

„Vyslovujem úprimnú sústrasť pani prezidentke v súvislosti s úmrtím jej otca. Sú to ťažké chvíle, keď nás opúšťajú tí, ktorí nás viedli po dlhé roky životom,“ uviedol predseda strany Hlas – sociálna demokracia Peter Pellegrini vo svojom statuse na sociálnej sieti. Verí, že aj za pomoci najbližších sa prezidentke podarí prekonať túto vážnu stratu.

Mimoparlamentná strana Slovenská národná strana (SNS) tiež vyjadrila Čaputovej úprimnú sústrasť. „V živote sú chvíle, kedy sa zastaví čas. Rodičia sú našou najväčšou oporou živote. Strata blízkeho človeka je veľkou ranou,“ napísala.

- - Inzercia - -