Dnes je streda, 23.september 2020, meniny má: Zdenka
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Pravidvý CARAVAGGIO: Jedinečný, revolučný a nenapodobiteľný majster

november 16, 2019 - 10:00
Nekonečný Leonardo, Dokonalý Michelangelo, Všestranný Raffael. Tri knihy o troch výnimočných renesančných osobnostiach sme vám už predstavili.

Štvrtá publikácia, ktorá pribúda do portfólia Luxusnej knižnice, prináša prierez  životom  a dielom jednej z najvýznamnejších osobností svetového maliarstva Michelangela Merisiho, alias Caravaggia. Exkluzívne vydanie je výsledkom práce kolektívu autorov, ktorí celý svoj život venovali štúdiu diela Michelangela Merisiho, pohnutí presne tou hlbokou emóciou, ktorú tento umelec dokáže už po stáročia vzbudzovať.  Prináša fenomenálnu štúdiu o turbulentnom živote a výnimočnom diele Caravaggia a odôvodňuje jeho absolútnu jedinečnosť.

Caravaggio predstavuje azda jediný prípad v celých dejinách talianskeho umenia, kde je v jedinej osobe prítomný protiklad medzi prívlastkami agresívny, ľudový, zavrhnutý a vrah na jednej strane a kultivovaný intelektuál, mimoriadne vzdelaný umelec, nábožný a veľkorysý človek na strane druhej. Caravaggio vo svojich dielach ničí všetko, čo mohlo mať súvislosť s predchádzajúcou kultúrou, aby sa vydal na dobrodružnú cestu po úplne neprebádanom teréne. Jeho jedinečnosť, ako to už u velikánov umenia býva, sa viaže na jeho individualitu. Caravaggiova technika je exkluzívna, jeho štýl nenapodobiteľný, zaradený do najvyšších sfér umenia, jeho život kontroverzný. Bol hádavý, arogantný, zúfalý a konfliktný človek, ktorého násilnícke prejavy správania priviedli až k spáchaniu vraždy pri hre.

Poznáte nesporné pozitíva jeho tvorby?

Renomovaní autori v jednotlivých kapitolách približujú, v čom je výnimočná a nezameniteľná Caravaggiova tvorba. Veľký formát knihy ponúka z vizuálneho hľadiska neobyčajný zážitok. Množstvo fotografií mimoriadnej kvality umožňuje pozorovať aj veľmi sugestívne detaily Caravaggiových diel. Väzba je šitá bavlnenou niťou, spevnená plátenným kapitálikom a šiestimi väzmi na koženom chrbte, s  razbou zhotovenou zlatou fóliou za tepla.  Na väzbe knihy je použitý pergamen, ručne opracovaný a vyhladený korkom podľa postupov používaných v šestnástom storočí.

Komplet PRAVDIVÝ CARAVAGGIO obsahuje: exkluzívnu knihu v puzdre ( rozmer 308 x 400 mm, 416 strán), plagát s reprodukciou maľby Košík s ovocím (1597), plagát s reprodukciou fresky Povolanie svätého Matúša (1599 – 1600),

ručne vyrobenú a číslovanú umeleckú sieťotlač (1 - 250) Bičovanie Krista (1607), mincu s portrétom Caravaggia a na rube obraz Medúzy, rukavice, dekrét o vlastníctve.

Na Slovensku vychádza  PRAVDIVÝ CARAVAGGIO  v limitovanej edícii 250  očíslovaných výtlačkov. Cena 990 €.

Publikáciu  je možné zakúpiť iba prostredníctvom exkluzívneho portálu luxusnakniznica.sk

www.ikar.sk, www.luxusnakniznica.sk

- - Inzercia - -