Dnes je sobota, 26.september 2020, meniny má: Edita
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Adoptujte kravičku! O zábavu tak máte postarané

október 15, 2019 - 11:45
Máte neter, synovca, vnúča alebo občas strážite dieťa vašej kamarátky? Zabaviť drobcov, ktorí sa nudia, nie je vždy jednoduché. Najmä keď nechcete, aby bezducho „čumeli“ do mobilov a do tabletov. Neváhajte a adoptujte im kravičku, s ktorou sa môžu hrať, starať sa o ňu, ale zároveň sa aj kreatívne vzdelávať.

Adoptuj kravičku je webová aplikácia umožňujúca virtuálnu adopciu kravičiek a zábavu s nimi. Takto strávený čas za počítačom nie je premrhaný, ale zmysluplný!

Cieľom projektu je vypestovať u detí pozitívny vzťah ku zvieratám a správne stravovacie návyky, ukázať deťom, ale aj ich rodičom, že základom pre mliečne výrobky je mlieko od živých kravičiek, o ktoré sa musia slovenskí poľnohospodári dobre starať. Deti majú možnosť sa vo virtuálnom svete zoznámiť s tým, akú cestu mlieko absolvuje, kým sa od kravičky dostane až na náš stôl.

Projekt Adoptuj kravičku sa na Slovensku realizuje už dva roky. Zapojilo sa do neho 78 mliečnych fariem, ktoré ponúkli na virtuálnu adopciu celkom 11 000 kravičiek. Zatiaľ je adoptovaných 6000 z nich, teda viac ako polovica. Hra s kravičkou je ideálna zábava na sychravé jesenné dni. Má však aj edukačný rozmer.

Ako funguje projekt Adoptuj kravičku?

Je potrebné prihlásiť sa na stránke www.adoptujkravicku.sk a zadať EAN kódy zo slovenských mliečnych výrobkov (1 kód za jednotlivca a 5 kódov za kolektív). Potom si už len stačí vybrať kravičku z fotogalérie a dať jej meno. Po úspešnej adopcii systém vygeneruje rodný list kravičky. Okrem mena je na rodnom liste uvedený aj názov a sídlo farmy, odkiaľ adoptovaná kravička pochádza. Po adopcii sa očakáva, že ten, kto si kravičku adoptoval, sa o ňu bude aj virtuálne starať. Aplikácia umožňuje vytvorenie farmy, ktorá kopíruje reálny život kravičiek. Deti môžu mlieko svojej adoptovanej kravičke predávať a za získané prostriedky si môžu vybudovať vlastnú farmu s maštaľou, dojárňou, a môžu mať aj vlastnú mliekareň, kde môžu vyrábať svoje mliečne výrobky. Starostlivosť o kravičku sa meria tzv. šťasťomerom, ktorý signalizuje, ako dobre je o kravičku postarané, lebo tak ako to je aj v realite, iba šťastné a spokojné kravičky nás odmenia veľkým objemom zdravého mliečka.

Pod hlavičkou Mliečneho fondu

Adoptuj kravičku funguje pod hlavičkou Mliečneho fondu, do ktorého spoločne prispievajú prvovýrobcovia a spracovatelia mlieka s cieľom podporovať a zvyšovať spotrebu mlieka a mliečnych výrobkov, ale aj prinášať verejnosti informácie o výrobe a spracovaní mlieka. Informačnými kampaňami sa snažia o zachovávanie tradičných hodnôt a vyzdvihovanie kvality slovenských výrobkov, ktorá nijako nezaostáva za kvalitou mliečnych výrobkov z dovozu, práve naopak.

Viac informácií o projekte nájdete na: www.adoptujkravicku.sk

Súťaž: Chcete vyhrať tričká, nákupné tašky a kuchynské zástery s vtipnými nápismi o mlieku? Napíšte nám, koľko z celkového počtu kravičiek, ktoré boli poskytnuté na adopciu už našlo svoj domov.

- - Inzercia - -