Dnes je pondelok, 24.január 2022, meniny má: Timotej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

FOTOREPORT: Zuzana Čaputová v uliciach Bratislavy. Kam smerujú jej kroky?

jún 15, 2019 - 17:00
Zuzana Čaputová, už ako úradujúca prezidentka, má dnes naozaj náročný program. V uliciach Bratislavy ju vítajú stovky nadšených ľudí. Náš fotograf Ramon Leško bol tiež pri tom.
Foto: 

Novú hlavu štátu davy vítali na každom kroku potleskom. Ten si pri odchode vyslúžil aj Andrej KIiska s manželkou Martinou. Nová hlava štátu pri príchode do Prezidentského paláca pozdravila aj Čestnú stráž.

Zuzana Čaputová doň pozvala i približne štyridsať seniorov z celého Slovenska na obed. Sociálni pracovníci a pracovníčky pomohli vybrať seniorov, ktorí sa rôznymi aktivitami podieľajú na celkovom zlepšení života seniorov na Slovensku. Novozvolená prezidentka SR v rámci cesty bratislavskými ulicami pozdravila nastúpených príslušníkov ozbrojených síl SR a prezidentskej stráže pozdravom „Sláva vlasti vojaci“, na čo jej odpovedali „Sláva“. Následne vojaci odpochodovali z Hviezdoslavovho námestia.

Po tom, ako pozdravila vojakov, presunula pešo k Dómu sv. Martina, kde sa zúčastnila na ekumenickej bohoslužbe Te Deum. Trasu z bratislavskej Reduty k dómu lemovali stovky ľudí. Prezidentka sa s nimi zdravila, fotografovala a prijímala gratulácie.

Čaputovej program pokračuje aj dnes podvečer. O 17:00 položila veniec k pamätníku Brána slobody a kyticu k pamätníku obetiam Železnej opony na Devíne. Odtiaľ pôjde na Ondrejský cintorín a na hrob prvého prezidenta SR Michala Kováča položí kyticu. Deň inaugurácie ukončí prezidentka Slovenskej republiky slávnostnou recepciou v budove Slovenskej filharmónie. Jej kroky samozrejme mapujeme i my.

Zdroj: Fotograf Ramon Leško

- - Inzercia - -