Dnes je sobota, 26.september 2020, meniny má: Edita
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Letom svetom: Ako na krásnu pleť, keď cestujete lietadlom?

jún 21, 2018 - 15:52
Sami to poznáte. Cestovanie, najmä keď letíte lietadlom, si zakaždým vyberie daň na vašej pleti. No stačí len pár jednoduchých krokov a do cieľa môžete doraziť s rozžiarenou a nádhernou pleťou.

Už sa vám niekedy stalo, že ste nasadli do lietadla a vyzerali úžasne, no pristáli ste o desať rokov starší? Nie ste v tom sami. Na palube lietadla je extrémne suchý vzduch, ktorý vašu pokožku veľmi rýchlo dehydratuje. Cirkulujúci suchý vzduch na palube hľadá vlhkosť, naša hydratovaná pokožka je tak povediac „vycucaná“ do sucha. Pozor, nie len suchá pleť bude suchšou, ale aj mastná pleť môže byť ešte mastnejšou. Znie to šialene, ale je to tak. Keď pleť stráca svoju hydratáciu, zvykne produkovať viac mastnoty, aby stratu vykompenzovala. Takže čo môžeme robiť, aby sme jej trochu pomohli? Prinášame zopár trikov pre krásnu pleť aj počas cestovania lietadlom.

Vaša kozmetická taštička

V prvom rade je potrebné vedieť, čo si môžete a čo nemôžete vziať so sebou do lietadla! Maximálna povolená veľkosť je podľa väčšiny prepravcov 100ml na jeden produkt maximálne do objemu jedného litra. Zabaľte si teda malú, priehľadnú, na zips uzatvárateľnú taštičku a určite si nezabudnite pribaliť hydratačnú pleťovú vodu, výživný krém, balzam na pery, dezinfekčný gél a hydratačný krém na vaše ruky. Pre vašu pleť je najlepšie mať všetky obľúbené produkty po ruke aj počas letu. Nezabudnite plánovať dopredu.

Čas sa odhaliť

Vaša pleť najviac ocení, ak do lietadla nastúpite nenalíčené. Ak je to však nesplniteľná požiadavka, je čas na nejaké tie kompromisy. Nepoužívajte žiaden make-up ani púder, pretože tie by vám pleť vysušili už úplne. V troche riasenky a lesku na pery ale nevidím problém. Pokiaľ do lietadla musím nastúpiť kompletne nalíčená, vždy si na toaletách vyčistím pleť hydratačnou pleťovou vodou alebo odličovacími obrúskami. A možno nasadené slnečné okuliare môžu byť riešením, ak nechcete vystrašiť spolucestujúcich

Mazať, mazať a mazať

Uistite sa, že máte hydratačný krém pohodlne po ruke počas letu, aby ste pokožku chránili a hydratovali. Čím dlhšie letíte, tým častejšie sa natierajte. Vaša pleť sa vám poďakuje.

Nezabudnite na slnečné žiarenie

Znie to neuveriteľne, že by sme mali riešiť slnečné lúče počas našej cesty v lietadle, ale keď sa nad tým zamyslíme, tak sme o tých niekoľko kilometrov bližšie k slnku a cez okienka v lietadle k nám prenikajú UVA lúče. Takže si vezmite so sebou krém, ktorý má aj ochranný faktor, zatiahnite roletku a snažte sa sedieť bližšie uličke.

Ostaňte hydratované a pite

A tým nemyslím alkohol! Je ľahké pomôcť svojmu strachu z lietania jedným či dvoma pohárikmi vína, ale voda je kľúčom k tomu, aby bolo vaše telo správne hydratované počas letu. Ďalšej dehydratácií zabránite, ak sa vyhnete alkoholu v oblakoch a budete piť veľa vody. Susan Bowermanová, expertka na výživu, odporúča jeden pohár vody na každú hodinu strávenú vo vzduchu.

V cieli

Keď dorazíte do vašej destinácie, môžete si ešte dopriať dôkladnú očistu tváre pleťovou vodou alebo jemným peelingom. Odstránite tak nadmernú mastnotu a tiež nepekné a suché bunky pokožky, ktoré mohla pleť vyprodukovať počas letu. A aby ste dotiahli stav svojej pokožky do dokonalosti, tak sa po príchode domov alebo do hotela hydratujte od hlavy po päty.

Ak dodržíte tieto jednoduché tipy, zostane vaša pokožka hydratovaná a svieža a nikto si ani nevšimne, že máte v „nohách“ toľko kilometrov.

- - Inzercia - -