Dnes je piatok, 28.január 2022, meniny má: Alfonz
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Novinka: luxusný sedan Volvo S90

marec 22, 2016 - 23:22
Nové Volvo S90 znamená pre spoločnosť Volvo Cars obrovský krok vpred. Model predstavený v závere minulého roku na slávnostnom odhalení vo švédskom Göteborgu je pre švédskeho výrobcu automobilov vstupenkou do klubu luxusných sedanov. Hoci sa Volvo viac preslávilo svojimi vozidlami typu SUV a kombi, uvedením modelu S90 dáva jasne najavo, že tento nápadný prémiový sedan otrasie základmi segmentu luxusných sedanov.
Foto: 

Model S90, vybavený množstvom nových technológií od špičkových bezpečnostných prvkov až po cloudové aplikácie a služby, je ďalším dôkazom neustálej premeny tejto švédskej značky. „Uvedením modelu XC90 na trh sme jasne vyjadrili svoj zámer. Jasne a jednoznačne sme teraz v hre. Investíciami vo výške 11 miliárd amerických dolárov v priebehu posledných piatich rokov sme nielen zmenili predstavu o tom, čím môže Volvo Cars byť, ale plníme aj náš prísľub oživenia a dôležitosti značky Volvo Cars,“ povedal Håkan Samuelsson, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Volvo Car Group.

Pilot Assist
Nový model Volvo S90 je vybavený pokročilým systémom čiastočne autonómneho riadenia s názvom Pilot Assist. Systém poskytuje jemné zásahy do riadenia, čím udržiava vozidlo v správnej stope medzi deliacimi čiarami jazdného pruhu až do diaľničnej rýchlosti cca 130 km/h a nevyžaduje iné vozidlo, ktoré by systém musel sledovať. Systém Pilot Assist predstavuje ďalší krok smerom k plnoautonómnemu riadeniu – táto oblasť inovácií je pre značku Volvo kľúčová.

Luxusné spracovanie interiéru
Model S90 sa navyše bude môcť pochváliť čistou a výkonnou hybridnou pohonnou sústavou typu plug-in s dvoma motormi T8 Twin Engine a tiež jedným z najluxusnejšie spracovaných interiérov v segmente veľkých sedanov, ako aj multimediálnym systémom so skvelými možnosťami pripojenia. „Naším cieľom bolo priniesť do tohto konzervatívneho segmentu niečo úplne nové a poskytnúť vizuálny dojem, z ktorého navonok vyžaruje dominancia a sebaistota. Interiér modelu S90 sme zasa pozdvihli na úplne novú úroveň. Prináša maximálne luxusný zážitok, ktorý je prísľubom komfortu a kontroly nad vozidlom,“ povedal Thomas Ingenlath, hlavný viceprezident spoločnosti Volvo Car Group pre dizajn.

Systém rozpoznávania väčších zvierat
V modeli S90 sa okrem toho predstaví svetová novinka v podobe novej funkcie systému City Safety, ktorou je schopnosť zaznamenávať väčšie zvieratá. Systém dokáže vďaka tomu rozpoznať väčšie zvieratá, ako sú losy a kone, či už vo dne, alebo v noci. Technológia poskytuje intuitívne výstrahy a podporu brzdenia, s cieľom zabrániť zrážke. Model S90 navyše profituje z nedávnej investície spoločnosti Volvo Cars do vysoko pokročilého podvozkového simulátora.


„Model S90 dosiahol obrovský pokrok z hľadiska jazdnej dynamiky, výkonnosti a kvality jazdy. Úplne od základu sme zmenili zážitok z jazdy s vozidlom Volvo v snahe ponúknuť pocit presnosti, aktívnej kontroly a komfortu,“ povedal Dr. Peter Mertens, hlavný viceprezident spoločnosti Volvo Car Group pre výskum a vývoj. Model S90 sa verejnosti predstavil na Severoamerickom medzinárodnom autosalóne v Detroite.

- - Inzercia - -