Dnes je sobota, 29.január 2022, meniny má: Gašpar
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Martin Mňahončák: Volvo XC90 je neprehliadnuteľné

marec 12, 2016 - 13:41
Mladý slovenský herec Martin Mňahončák je televíznym divákom známy najmä ako jedna z hlavných postáv obľúbeného markizáckeho seriálu Búrlivé víno. Martin má mnohé koníčky a miluje autá. Vyskúšal si jazdu aj na novinke Volvo XC90.
Foto: 

Ste milovníkom štyroch kolies?
Samozrejme. (smiech) Ktorý chlap nie je!? Mám rád autá nielen pre ich krásu a rýchlosť, ale aj pre spoľahlivosť, komfort a praktickosť. V dnešnej dobe si už ani neviem predstaviť tento rýchly život bez nich...

Aký ste vodič? Máte rád rýchlu jazdu, alebo ste za volantom skôr pokojný?
Asi by som to o sebe nemal hovoriť sám, ale myslím si, že som spoľahlivý šofér, zbytočne neriskujem a v podstate aj dodržiavam predpisy. Keď však idem sám, je to pre mňa istý ventil... Tam uvoľňujem všetky nahromadené emócie. Nebolo by asi príjemné počúvať ma v aute, keď idem sám a komentujem okoloidúcich... (smiech)  Žiaľ, mám pocit, že v dnešnej dobe sú k sebe šoféri absolútne neohľaduplní... Pirátstvo na cestách je dnes bežné. Žiaľ.Ak by ste dostali defekt, vedeli by ste si ho sám opraviť?
Určite by som si vedel opraviť defekt, aj keď dnes už autá nemajú ani rezervu. Máloktoré autá majú dojazdovú pneumatiku, už je tam len sada s kompresorom. A, samozrejme, asistenčné služby. Pohodlie nado všetko... Alebo to nie je o tom??? (smiech)

Najkrajší zážitok za volantom?
Neviem si vybrať... Asi ide o to, s kým človek ide, v čom ide a kadiaľ ide. Vlastne jeden mám. V našom bývalom aute som kedysi dal svojej dnes už manželke snubný prsteň, takže to bolo naše zásnubné auto. Toto určite nikdy nič neprekoná. (smiech)

Ako sa vám jazdilo na Volvo XC90?
Bolo to naozaj veľmi príjemné, dokonca až super. Auto je krásne, veľmi pohodlné, obrovské... Je úžasné, tak na dlhšiu cestu, ako aj do mesta, možno na parkovanie treba trošku viac miesta, ale technológie skvelo pomáhajú. Veľmi slušne sa správa aj v teréne, takže sa určite potešia aj „dravšie typy“. Auto je neprehliadnuteľné a všimnete si ho pri akejkoľvek inej triede áut. Určite zaboduje. :-)
Čo vás priviedlo k výberu povolania herec?
Už som o tom hovoril veľakrát, bola to stávka so spolužiakom na strednej skole, takže vlastne to bola veľmi šťastná náhoda, ktorá otočila môj život o 180 stupňov a za to som teraz veľmi rád...

Aký je „chlebíček“ herca na Slovensku?
Veľa ľudí si to asi neuvedomuje, ale nie je to vôbec ľahké. Len málo hercov sa naozaj „uchytí“. Drvivá väčšina v podstate prežíva. Divadelné platy sú minimálne a hlavne divadiel je málo. Asi aj preto sme si spolu so Zuzanou Buchlovičovou založili vlastné divadlo: Kumst Production a posielame hercov po Slovensku a aspoň takto sa snažíme aj my trošku pomôcť.  
Diváci vás poznajú z televízneho seriálu Búrlivé víno. Máte rád víno?
Mám vínko rád, nebudem klamať, a nielen to na obrazovke. (smiech) Je príjemné posedieť si s priateľmi pri dobrom víne a pobaviť sa trošku v tomto našom ubehanom svete, nie?

Vaše koníčky?  
Veľa a všelijaké. Od športu, ktorý milujem a neviem bez neho žiť, cez prírodu, knihy, filmy, divadlo a čokoľvek, čo nám spríjemňuje život.

Plány do budúcnosti?
Nerobím si veľmi plány do budúcnosti, snažím sa žiť tak, ako to život sám prináša. Možno iba pracovne, samozrejme, hľadám nové projekty a tituly v našom divadle. To treba plánovať, ale inak ani veľmi nie... Je príjemné prekvapovať sa tým, čo príde. A našich divákov budeme prekvapovať určite, to sľubujem. (smiech)

Katarína Kližanová Rýsová
Foto: archív M. M.

- - Inzercia - -