Dnes je utorok, 26.máj 2020, meniny má: Dušan
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Turecko, krajina polmesiaca

júl 11, 2014 - 09:32
Krajina, v ktorej sa nenapodobiteľne spája európska kultúra s Orientom a ktorá si získala neotrasiteľnú pozíciu medzi najobľúbenejšími prímorskými destináciami našincov. Pre výborné hotely a jedlo, príjemnú klímu, no najmä pre dlhé piesočné či kamienkové pláže a príjemnú teplotu vody, ktorá umožňuje prežívať radosť z kúpania od apríla do októbra.

Malebné pláže tureckej riviéry sa tiahnu pozdĺž 3 000 m vysokého pohoria Taurus v dĺžke asi 300 km.  Turecko ponúka tie najlepšie podmienky nielen na rodinnú dovolenku, ale aj pre vody a adrenalínu chtivých turistov. V hotelových komplexoch totiž nájdete veľký počet aquaparkov, toboganov, šmykľaviek a iných rôznych programov pre deti, čím sa Turecko stalo destináciou s najväčšou ponukou vodných atrakcií. Dovolenka na tureckej riviére, to nie sú len typické letoviská ako Alanya, Belek či Side, ale napríklad aj Kemer a Lara, kde bez problémov nájdete luxusné rezorty, oddych, ale aj zábavu.


KEMER – PRE NÁROČNÝCH
Kemer bol v minulosti nazývaný Eski Köy – po turecky stará dedina. Svoje nové meno Kemer –– po turecky stena – dostal až v rokoch 1916 až 1917, keď tu bola postavená 23 km dlhá stena. Bola vybudovaná za účelom ochrany mesta pred záplavami.  Dnes je Kemer letovisko známe najmä vďaka peknej prírodnej scenérii s množstvom romatnických zátok, dlhými plážami obmývanými krištáľovo čistou vodou Stredozemného mora, v pozadí s pohorím Taurus so stále zelenými píniovými hájmi. V tomto mestečku turisti nájdu množstvo obchodíkov, reštaurácií a barov a za návštevu určite stojí aj miestny prístav. Oblasť je chránená národným parkom Olympos. Letovisko je veľmi kvalitnou destináciou vhodnou obzvlášť pre tých, ktorí si potrpia na väčší pokoj, súkromie, čisté prostredie, kvalitné služby a predovšetkým na pekné pláže. V Kemeri sú dve pláže oddelené prístavom plným jácht a polostrovom s parkom. Miestne pláže sú obrátené na východ a tak sa vám aspoň raz určite oplatí privstať si a okúpať sa v mori pri východe slnka. Pláže sú tu väčšinou piesočnaté s veľmi jemným pieskom. Do mora sa zvažujú pozvoľne a sú preto vhodné aj pre rodiny s deťmi. Voda v mori je taká čistá, že niekedy sa vám podarí uzrieť aj planktón, ktorý navyše pri západe slnka krásne svetielkuje. Tým šťastnejším sa môže podariť vidieť aj morské korytnačky. Príjemnú letnú pohodu si okrem oddychu na plážach môžete užiť v krásnych udržiavaných zelených parkoch, v údolí na severnom okraji mesta alebo pri prechádzkach po kopcoch zarastených borovicami, ktoré počas veľmi slnečných dní dokážu ponúknúť vyhľadávaný tieň.
MAXX ROYAL KEMER RESORT & SPA *****
Turecko, Kemer


Tento nádherný hotelový komplex zažil svoj Grand Opening len 1. júna 2014. Rozprestiera sa na ploche  160 000 m2. K hotelu patrí 400 m dlhá súkromná pláž a 200 m dlhé súkromné zálivy. Od centra mesta Kemer je vzdialený len šesť kilometrov. Ponúka ubytovanie v suitách, kráľovských rezidenciách a lagúna vilách. O komfort vášho pobytu sa postará aj stravovanie formou ultra all inclusive, ale aj ponuka kvalitných a chutných jedál v mnohých ďalších  reštauráciách. Na hostí čaká bohatá ponuka športových aktivít a relax v podobe SPA. Servis pre rodiny s deťmi je zabezpečený prostredníctvom detských klubov každého veku.
LARA – NÁJDETE TU VŠETKO

Súčasťou mesta Antalya je stredisko Lara. Lara je novovybudované a obľúbené letovisko, ktoré je úsekom pobrežia v tesnej blízkosti letiska v Antalyi a nachádza sa prevažne na skalnatých útesoch. Priamo v letovisku Antalya a jeho bezprostrednom okolí sa nachádza niekoľko pláži, avšak jednou z tých hlavných je práve Lara, ktorá nesie rovnaké meno ako štvrť, v ktorej sa nachádza. Pláže v tejto štvrti sú vyhľadávané pre ich priezračne čistú vodu v sýtej tyrkysovej farbe a nekonečnému pásu  piesku. Ide o jednu z najdlhších tmavých pláží v Turecku vôbec. Meria totiž až 12 km a tiahne sa od východnej časti celej provincie až k mestu Antalya. More poskytuje jemné vlny, je preto viac vhodné na príjemné kúpanie a potánie. Štvrti Lara a jej plážam sa niekedy hovorí aj „turecké Las Vegas“, a to vďaka pestrému nočnému životu a bohatej ponuke barov a reštaurácií, v ktorých nájdete lahodné jedlá od medzinárodných kuchárov, farebné drinky zo šikovných rúk barmanov a rôzne zábavené šou. Za nákupmi sa dá vybrať do nákupného centra Lara Beach. V letovisku sa nachádzajú nádherné prírodne scenérie, pričom najznámejším prírodným úkazom sú vodopády Düdense. Okrem prírodných krás nie je v tomto letovisku núdza o zaujímavosti každej chuti, teda ani o históriu v podobe desiatok antických miest, starobylých mostov, pamiatok a mešít typických pre krajinu, akou je Turecko.DELPHIN IMPERIAL *****
Turecko, Lara  


Štýlový a moderný hotelový komplex ponúka kvalitné služby známej hotelovej siete Delphin. Hotel bol postavený v roku 2012 na ploche 54 000 m2 s celkovým počtom 650 izieb nachádzajúcich sa na deviatich poschodiach impozantnej hotelovej budovy. Leží priamo na piesočnatej pláži, len niekoľko minút od centra Lara. Ubytovanie je možné v izbách rôznych veľkostí, od superior izieb až po siuty. Gastronomické zážitky, okrem ultra all inclusive služieb, si môžete dopriať aj v siedmich á la carte reštauráciách. Za oddychom sa môžete vybrať do luxusného SPA a pre  rodiny s deťmi rôznych vekových kategórií ponúka hotel detské kluby.

Jana Zedníková
Foto: CK SATUR travel

- - Inzercia - -