Dnes je sobota, 30.máj 2020, meniny má: Ferdinand
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Klub Slovenka oslavoval 20 rokov

marec 23, 2011 - 10:38
Týždenník Slovenka má svoje verné čitateľky po celom Slovensku. A to už niekoľko desaťročí! Aj práve preto vyšla pred dvadsiatimi rokmi z redakcie Slovenka iniciatíva založiť Klub Slovenka. A práve tento rok sa nesie v znamení dvadsiateho výročia založenia Klubu!
Klubistky, verné čitateľky nášho týždenníka, sa stretli v utorok 22. marca 2011 v Bratislave v budove, v ktorej sídli naše vydavateľstvo, aby si spoločne pripomenuli dvadsať rokov existencie klubu.
Privítanie klubistiek patrilo generálnej riaditeľke vydavateľstva Star production Márii Rehákovej: „Som šťastná, že náš týždenník má takúto zdravú základňu po celom Slovensku. Som šťastná a vážim si, že pred dvadsiatimi rokmi, keď začali vznikať po celom Slovensku Kluby Slovenky, iniciatíva vyšla práve z redakcie. Vtedy bola šéfredaktorkou pani Alžbeta Remiášová.“  Na stretnutie prišli aj šéfredaktorky mesačníka bratislavských mestských častí Metropola Zuzana Lajdová a Katarína Hanzelová.
Úsmev na tvárach klubistiek vyčarovali deti zo základnej školy v Lamači, ktoré zarecitovali, zaspievali a zatancovali. Od Márie Rehákovej a súčasnej šéfredaktorky Márie Mikovej za odmenu dostali knihy.
Stretnutie dojalo šéfredaktorku Slovenky Máriu Mikovú natoľko, že sa neubránila slzám. „Keby som mohla, tak celé auditórium asi objímem“, povedala.  Vedľa nej sedela jedna z bývalých šéfredaktoriek nášho týždenníka Alžbeta Remiášová a predsedníčka celoslovenského Klubu Slovenka Eva Jeňová z Košíc.
Týždenník Slovenka má svoj klub aj v susedných Čechách, priamo v Prahe. Jeho predsedníčkou je Iveta Galbavá.
Herečka Eva Pavlíková je predsedníčkou Klubu Slovenka, ktorý vznikol minulý rok v Nitre.
Speváčka Marcella Molnárová je členkou Klubu Slovenka v bratislavskom Lamači. Klubistkám k  narodeninám zaspievala pár krásnych pesničiek. Slovenka je jej obľúbeným časopisom, ku ktorému ju viažu aj osobné citové väzby. Ako sa totiž na stretnutí vyznala: „Vďaka Slovenke si moji rodičia našli mňa“.
Z redakcie a od výroby ďalšieho čísla nášho týždenníka si na stretnutie odskočila aj zástupkyňa šéfredaktorky Miroslava Staszová. Na obrázku spolu s Máriou Rehákovou, Evou Pavlíkovou a Marcellou Molnárovou.

 

 

 

 


Autor: Katarína Kližanová Rýsová
Foto: Tony Štefunko

- - Inzercia - -