Dnes je sobota, 30.máj 2020, meniny má: Ferdinand
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

NOVÝ RANGE ROVER MODELOVÉHO ROKA 2013

september 23, 2012 - 12:08
Nový Range Rover je najluxusnejší a najodolnejší Range Rover všetkých čias. Ľahší a výkonnejší, využíva vysokokvalitné materiály a najmodernejšie technológie, ktorými si Range Rover upevnil svoju vedúcu pozíciu medzi prémiovými SUV.

Štvrtá generácia jedinečného modelového radu Range Rover predstavuje nový model, ktorý bol vytvorený úplne od základov, nadväzujúc na inovatívnosť a ikonický dizajn pôvodného modelu, ktorý zmenil automobilový svet pred štyridsiatimi rokmi. Prvé SUV s revolučnou  celohliníkovou konštrukciou je o 39 percent ľahšie ako prechádzajúca generácia s oceľovou konštrukciou, čo predstavuje zníženie hmotnosti o 420 kg. Celohliníková konštrukcia ponúka výnimočné jazdné vlastnosti a dynamickú obratnosť v akomkoľvek teréne spolu s výbornou ekonomikou prevádzky a zníženými emisiami CO2. Ľahká a pevná karoséria vozidla je účelne doplnená hliníkovou architektúrou prednej a zadnej nápravy s novým pneumatickým pružením.  Cieľom bolo zlepšenie ovládania vozidla a väčšia agilita bez straty  jazdného komfortu. Nový  podvozok poskytuje vynikajúcu kontrolu pohybu karosérie a nízku mieru bočného náklonu v zákrutách spolu s agilnými a bezprostrednými jazdnými vlastnosťami. „Nový Range Rover zachováva všetky základné atribúty modelu –  výnimočný luxus, výkon a bezkonkurenčné terénne schopnosti.  Výnimočný dizajn a revolučná hliníková konštrukcia nám umožnili ponúknuť zákazníkom prémiového segmentu novú úroveň pohodlia, použitých materiálov a jazdných schopností,“ povedal John Edwards, generálny riaditeľ Land Rover. „Navrhnutie novej generácie Range Rover, ktorá nasleduje po štyridsiatich rokoch úspechu, prináša aj veľkú zodpovednosť k DNA ikony,“ dodal Gerry McGovern,  šéfdizajnér Land Rover. „Náš dizajnérsky tím sa veľmi snažil zachovať elegantné proporcie a čisté línie, ktoré tvorili  základ dizajnérskeho jazyka Range Rover,“ podčiarkol G. McGovern. Medzi popredné inovatívne technológie patrí nová generácia unikátneho systému Land Rover Terrain Response®, ktorý analyzuje aktuálne jazdné podmienky a automaticky zvolí nastavenie vozidla a najvhodnejší režim jazdy v akomkoľvek teréne.

Náročné testy v teréne

Nový Range Rover podstúpil náročné testy na ceste aj v teréne. Testovacia flotila najazdila milióny kilometrov počas 18 mesiacov vo viac ako 20 krajinách v náročných klimatických podmienkach a na rôznych povrchoch. V kabíne ponúka nový Range Rover výnimočný pocit pohodlia a ticha, ktorý spĺňa najvyšší štandard prémiového SUV. Výnimočne optimalizovaná karoséria a akustické laminovanie čelného skla a skiel bočných dverí výrazne prispeli k zníženiu hladiny hluku, pričom nové pneumatické pruženie umožnilo konštruktérom dosiahnuť ešte luxusnejší jazdný komfort a ovládateľnosť.

Luxusný interiér

Luxusný interiér obsahuje charakteristický dizajn Range Rover v novom modernom vyhotovení.  Prepracované detaily a elegantné povrchy využívajú tie najjemnejšie kože a obklady. Cestujúci na zadných sedadlách môžu využiť o 118 mm viac priestoru na nohy a v prípade balíka Executive aj luxusné dvojmiestne sedenie.

Prvé dodávky už začiatkom budúceho roka

Nový model bude v ponuke s výkonnými zážihovými motormi  V8 a vznetovými TDV6 alebo SDV8 motormi. Nový Range Rover je vybavený najmodernejšími technológiami od interiéru, kde ponúka audio systém Meridian, cez elektrické ovládanie dverí batožinového priestoru, výnimočný podvozok až po najnovšie asistenčné systémy. Nový Range Rover bol navrhnutý v dizajnérskom centre Land Rover a bude sa vyrábať v anglickom Sollihulle. Vozidlo je možné objednať od septembra 2012 a prvé dodávky sú naplánované na začiatok roka 2013. Nový Range Rover je skutočne globálne vozidlo dostupné vo viac ako 160 krajinách.

- - Inzercia - -