Dnes je štvrtok, 04.jún 2020, meniny má: Lenka
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Nový model V60 Cross Country

máj 17, 2015 - 13:48
„Teší nás, že môžeme predstaviť už tretieho oprávneného nositeľa prívlastku Cross Country v našom modelovom portfóliu. Vďaka úspešnej kombinácii dynamického zovňajška a schopnosti poradiť si aj s náročnejším povrchom je Volvo V60 Cross Country skutočne jedinečné,“ povedal Lex Kerssemakers, hlavný viceprezident spoločnosti Volvo Cars pre produktovú stratégiu a manažment sortimentu vozidiel.

Dedičstvo
Vozidlá s označením Cross Country sa môžu popýšiť dlhou, výnimočnou minulosťou. Spoločnosť Volvo Cars bola prvým výrobcom prémiových automobilov, ktorý ponúkol kombi vo verzii s vylepšenými terénnymi schopnosťami a stylingom, a to už v roku 1997 v podobe modelu V70 Cross Country. Jeho príchod znamenal vytvorenie úplne novej kategórie vozidiel, ktorá dodnes fascinuje motoristickú verejnosť. V súlade so škandinávskym pôvodom a láskou k prírode a dobrodružstvu ponúka Volvo V60 Cross Country spojenie toho najlepšieho po každej stránke – komfortný a súčasne športový priamy charakter podvozka so slobodou pre tých, čo túžia objavovať nové horizonty.


 
Športový potenciál
„Vďaka svetlej výške podvozka zväčšenej oproti štandardnému modelu V60 o 65 mm a robustnej konštrukcii ponúka verzia Cross Country bezkonkurenčnú kontrolu nad vozidlom na ceste aj na nespevnenom povrchu v kombinácii so zvýrazneným športovým charakterom vďaka technológii smerovania krútiaceho momentu a systému regulácie prešmykovania v zákrutách Corner Traction Control. Volvo V60 Cross Country je skutočne ako stvorené na únik zo všednosti pre tých, čo milujú dobrodružstvo a čistý, drsný dizajn,“ povedal Lex Kerssemakers. V60 Cross Country má v ponuke nové 18- a 19-palcové disky kolies Cross Country s vysokoprofilovými pneumatikami, ktoré zvyšujú komfort, prispievajú k offroadovému charakteru zovňajška, tlmia prenos hluku z vozovky a lepšie chránia disky kolies, či už pri vychádzaní na obrubníky, alebo pri zdolávaní kamenistých ciest.
 


Drsný individualista
Ústrednou témou koncepcie Cross Country je vyjadrenie schopnosti zájsť kamkoľvek a drsného dizajnu. Tieto vozidlá sú určené pre ľudí s aktívnym životným štýlom, ktorí dávajú prednosť prašným cestám pred spevnenými, hoci oboje zvládajú suverénne. To je v prípade modelu V60 Cross Country vyjadrené dizajnovými motívmi, ktoré dávajú jasne najavo jeho dobrodružný charakter. Zvýšený podvozok, predný a zadný nájazdový kryt, ochranné kryty prahov a nástavce blatníkov dodávajú modelu V60 Cross Country impozantný a robustný vzhľad, zodpovedajúci jeho zdatnosti, kým integrované koncovky výfuku reprezentujú jeho druhú, športovú tvár. Hneď od uvedenia modelu na trh budú v ponuke športové sedadlá s čiernymi koženými poťahmi s originálnym hnedým šitím, korešpondujúce so zovňajškom zdatného siláka. Súčasne s uvedením v krajinách EÚ a zvyšku sveta začiatkom roka 2015 sortiment doplnia dva nové, dvojfarebné varianty kožených poťahov.


 
Motorizácia
Prvé vozidlá V60 Cross Country si budú môcť kúpiť zákazníci v USA a Kanade. Pod kapotou nájdu kultový päťvalcový 250-koňový zážihový motor Volvo s automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies. S touto pohonnou sústavou dokáže vozidlo jazdiť so značne konkurencieschopnou spotrebou paliva 11,2 l/100 km.
 
Motory Drive-E
Od začiatku roka 2015 si už môžu zákazníci na celom svete objednávať Volvo V60 Cross Country s novými, špičkovými štvorvalcovými vznetovými a zážihovými motormi Drive-E, ktoré budú základnou motorizáciou pre variant s predným náhonom, kým vozidlá s pohonom všetkých kolies sa budú dodávať s osvedčenými päťvalcami D4.


 

- - Inzercia - -