Dnes je streda, 19.jún 2019, meniny má: Alfréd
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Manželka, mamina a manažérka na plný úväzok

január 10, 2019 - 00:03
„Začiatkom decembra to budú tri roky, čo som nastúpila do práce snov. Tieto tri roky mi dali mnoho. Spoznala som úžasných ľudí, pracujem v nádhernom prostredí, o ktoré sa aj sama starám, a neustále niečo inovujeme, aby sa klientom u nás páčilo a cítili sa čo najkomfortnejšie. Robím to, čo ma baví a každý deň vstávam do práce s tým, že sa do nej teším,“ hovorí INGE ZAPLETALOVÁ, marketingová riaditeľka spoločnosti Mediconet Slovakia.

Lenže nie som len manažérka, som aj manželka a mamina na plný úväzok a občas je ťažké skĺbiť tieto tri „pozície“. S manželom máme veľmi dobrý vzťah aj napriek tomu, že sme spolu nielen doma, ale aj v práci. Chvíľu trvalo, kým sme si zvykli, že sme v práci najmä kolegovia a manžel je môj šéf. Keďže ja mám trochu problém s autoritami, bolo ťažšie si na to zvyknúť. Občas sa v práci aj poriadne buchlo dverami, asi dvakrát som mala zbalené veci a dala som výpoveď, ale keď som sa potom pozrela na manžela, povedala som si NIE, ja ťa tu teda nenechám samého, toto musíme prekonať a nájsť si k sebe cestu. Dnes sme už fantasticky zohratí a máme perfektne nastavený systém –  ja chodím do práce trochu neskôr, hoci ráno všetci traja spoločne so synom vstaneme, najeme sa, syn sa vychystá do školy, manžel do práce, ja poupratujem, nalíčim sa a oblečiem, čo nám ženám občas trvá dlhšie, ako by malo, ale všetkým nám to takto vyhovuje a aj ráno trávime chvíle spoločne.

Svoju prácu milujem, ale najviac na svete milujem manžela a syna a som šťastná, keď prídem z práce domov. Aj napriek tomu, že ma čakajú domáce práce a varenie, teplo domova a že sme všetci spolu – hoci nie vždy máme spoločný program – manžel si pozrie hokej, syn sa učí a potom sa zahrá na „plejku“, občas sa pripojí aj otec a už len počujem ich výkriky, toto si mal takto a toto inak – je pocit šťastia na nezaplatenie. Nehráme sa na najlepšiu rodinu na svete. Aj sa pohádame, no „tichú domácnosť“ nemávame. Keď ma muž alebo syn nahnevajú, o chvíľu prídu a začnú robiť grimasy, snažia sa ma rozosmiať. Dlho to nevydržím a všetko im odpustím. Na manžela i na syna som veľmi hrdá, muž toho v živote veľa dokázal, je šikovný manažér, pozorný a starostlivý manžel a veľmi dobrý otec. A syn, ten zvláda školu, je futbalový brankár, má veľa tréningov, doučovanie z angličtiny a občas aj parkúr, ktorý mi potom doma na gauči predvádza. A ja? Snažím sa im venovať väčšinu svojho voľného času, ale občas ho venujem aj mojim kamarátkam, s ktorými chodím na rôzne akcie. Ako správne ženy na kávičky a na nákupy a okrem toho ešte spravujem dve facebookové stránky – Mediconet Slovakia a moju stránku I am a woman, plus tri účty na Instagrame. Momentálne rozbieham niekoľko projektov a môj nadačný fond – Nadačný fond Inge Zapletalovej. To všetko za 24 hodín. Nepotrebujem, aby mal deň 48 hodín, ako stále poniektorí vypisujú na Instagrame, pretože sa nepotrebujem stále za niečím naháňať...

- - Inzercia - -