Dnes je štvrtok, 18.júl 2019, meniny má: Kamila
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Holenie nôh: Robíte túto dennú rutinu naozaj správne?

august 13, 2018 - 13:54
Holenie nôh je pre ženy bežnou rutinou, ktorú podstupujete viackrát týždenne. Ale to neznamená, že túto ,,procedúru" robíte správne. Určite ste už niekedy zaznamenali, že po holení máte suchú pokožku či začerenanie. Dokonca niekedy vám vydržia hladké nohy dva dni, inokedy máte pocit, že o pár hodín sú chĺpky späť. Čo robiť, aby ste sa bežnou žiletkou oholili čo najlepšie a najšetrnejšie?

Základných 10 minút

Mnohé ženy robia základnú chybu. Vleziete do sprchy, chytíte žiletku a idete rovno "na vec". Avšak omnoho lepšie je vydržať v sprche alebo kúpeli 10-15 minút pokiaľ chĺpky zmäknú a otvoria folikuly. Vďaka tomu sa oholíte jednoduchšie a efektívnejšie. Nohy vydržia hladké dlhšiu dobu.

Peeling

Predtým, ako sa pustíte do boja proti chĺpkom, mali by ste si urobiť peeling. Ten zbaví pokožku odumretých buniek a navyše - zabráni zarastaniu chĺpkov či zapaľovaniu korienkov.

Najvhodnejší čas?

Myslíte si, že holenie ráno je tou najlepšou voľbou na to, aby ste vyrazili do ulíc s krásnymi, hladkými nohami? Omyl! Vyskúšajte si nohy oholiť večer! Koža okolo chĺpkov sa počas noci zacelí a ráno ich budete mať ešte hladšie!

Jednorázové žiletky

Zaobstarajte si kvalitnú žiletku! "Jednorazovky" majú väčšinou jednu čepieľku, čo je na bežné používanie nevhodné. Žiletky s viacerými čepieľkami vás zbavia chĺpkov oveľa spoľahlivejšie a navyše šetrne! Nehrozí vám pritom ani žiadne poranenie z nepozornosti. :-)

A čo pena?

To najhoršie, čo môžete urobiť, je oholiť si nohy "nasucho". Docielite tým akurát tak začervenanie a suchú pokožku, čo naozaj nebude vyzerať vábne. Zaobstarajte si preto penu na holenie. Drogérie dnes ponúkajú široké spektrum produktov.
Tip: Ak si ju zabudnete kúpiť penu, vhodnou náhradou je vlasový kondicionér.

Smer holenia

Všeobecné odporúčania sú holiť si nohy v smere rastu chĺpkov. Zabránite tak podráždeniu, nepekným vyrážkam či zarastaniu chĺpkov. Ak ste však doposiaľ takéto problémy nezaznamenali, môžete sa holiť aj v protismere rastu.

Ošetrenie

Po holení sa nezabudnite o svoju pokožku postarať. Použite hydratačný krém, prípravky z aloe vera či detský púder. Vyhnite sa prípravkom obsahujúcim parfémy či s prídavkom alkoholu.

Foto: shutterstock.com

- - Inzercia - -