Dnes je nedeľa, 17.február 2019, meniny má: Miloslava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Tublatanka a Citron: Spojili sa dve hudobné legendy!

február 08, 2018 - 10:03
Spojenie dvoch hudobných legiend. Tak možno označiť spoločné turné skupín Tublatanka a Citron s názvom Souboj rebelů! Rockové kapely odohrajú 11 koncertov v Českej republike a ďalších 11 na Slovensku. Členovia oboch skupín sa poznajú už vyše 30 rokov a na konte majú mnohé spoločné vystúpenia. Na tohtoročné turné dokonca chystajú spoločnú skladbu - duet Maťa Ďurindu a Láďu Křížka.

Česká rocková skupina Citron a obľúbená slovenská Tublatanka pripravili pre fanúšikov tretí ročník koncertného turné s názvom Souboj rebelů. Členov kapely spája dlhoročné priateľstvo, hudobné legendy sa spoznajú už vyše 30 rokov!

,,Absolvovali sme spolu mnohé koncerty v 80-tych rokoch minulého storočia, keď Tublatanka a Citron ešte len začínali. Obe kapely sme koncertovali aj v Moskve v roku 1988 vo veľkej športovej hale v Lužnikách, máme odtiaľ viacero zaujímavých zážitkov…” prezradil líder Tublatanky Maťo Ďurinda.

209_.jpg

Foto: 
Tublatanka

,,Som nesmierne rád, že práve s Tublatankou ideme ďalšiu časť turné Souboj rebelů, kde sa stretávajú rebelské kapely. A práve Tublatanka je jednou z nich! Sú to naši spolupútnici. Pamätám si, keď sme sa pred 30-timi rokmi stretávali na rovnakých javiskách, keď sme spolu v Bratislave chodili do klubov a keď bola Tublatanka u nás, tak zasa do našich hospod. Začínali sme s nimi a som rád, že práve s nimi teraz pokračujeme ďalej," uviedol líder kapely Citron Radim Pařízek.

citron_foto.jpg

Foto: 
Tublatanka

Tublatanka teraz kompletuje v skúšobni hudobný materiál na nový album, ktorý by mal vyjsť v druhej polovici roku. Na Souboj rebelů tour si pre fanúšikov pripravila prekvapenie v podobe spoločnej skladby! ,,Nahrávame rockovú baladu, zaspievam si duet so spevákom Citronu Láďom Kŕížkom s názvom “Silní a nezlomní”. Zaspievame ho na polovicu v slovenskom a českom jazyku. Text piesne je o Česko-Slovensku a o priateľstve medzi oboma štátmi a medzi ľudmi žijúcimi v oboch krajinách," vysvetľuje Maťo Ďurinda.

Na spoločný duet Tublatanka autorsky pripravila dve nové piesne. Nakoniec vybrala skladbu z pera basového gitaristu Ďura Topora a dvorného textára Martina Sarvaša, ktorý stál pri zrode skupiny a robil jej dlhoročného manažéra. Duet Maťa Ďurindu a Láďu Krížka zahrajú rockové legendy vo finále koncertov vo všetkých mestách aktuálneho Souboj rebelů tour. Česko-slovenské megaturné štartuje českou časťou 6. apríla v Ostrave. V druhej polovici roku sa prenesie na koncertné pódiá na Slovensku. Poctivý rockový nášup plný energie odpália Tublatanka a Citron 5. októbra v Košiciach a následne v ďalších 10-tich slovenských mestách.

- - Inzercia - -