Dnes je streda, 16.október 2019, meniny má: Vladimíra
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Bez podprsenky na plátne aj v súkromí

október 23, 2013 - 21:06
Herečka Sharone Stone ohúrila všetkých mužov svojím sexepílom už v prvej snímke, v ktorej sa objavila. Napriek tomu, že dnes už má 55 rokov, zo sexepílu nestratila ani kúsok. Práve naopak, neustále šokuje svojou dokonalou tvárou bez líčidiel a oblečením bez podprsenky. Aká je táto sexi dračica z filmového trháku Základný inštinkt v súkromí?
Herečkino celé meno znie Sharon Vonne Stone. Narodila sa v mestečku Meadville v štáte Pennsylvánia do ako druhá zo štyroch detí.  Odmalička bola veľmi nadaná. Už ako pätnásťročná začala študovať dve vysoké školy, ktoré aj úspešne ukončila v odboroch Kreatívne spisovateľské umenie a Krásne umenia. Okrem vysokého inteligenčného kvocientu, jej príroda nadelila taktiež fyzickú krásu, ktorú budúca herečka využila v rôznych súťažiach krásy a v TV reklame na automobil Ford. Potom už následoval filmový debut vďaka miniúlohe vo filme Woodyho Allena SPOMIENKY NA HVIEZDNY PRACH. 
 
Zlatý glóbus prišiel so Základným inštinktom
Po B-čkových filmoch DEADLY BLESSINGS a DOLY KRÁĽA ŠALAMÚNA následovalo zlomové obodobie pre celú kariéru Sharon. Bolo ním stretnutie s režisérom Paulom Verhoevenom, ktorý ju v roku 1990 obsadil do sci-fi thrilleru TOTAL RECALL. Obrovský úspech na seba nenechal dlho čakať, pretože už o dva roky prišla úloha  v erotickom thrilleri ZÁKLADNÝ INŠTINKT, kde blondínka stvárnila úlohu bisexuálnej spisovateľky Cathrine Tremmelovej, obžalovanej z vraždy svojho milenca. Sharon za ňu získala nielen ocenenie v podobe nominácie na Zlatý Glóbus, ale aj prívlastok sexsymbolu, ktorý si neskôr upevnila v magazíne Playboy a v thrilleri SLIVER. 
Jej nasledujúce snímky boli skôr priemerným dielom. Patria sem filmy s názvom ŠPECIALISTA, KRIŽOVATKA, či western Sama Raimiho RÝCHLEJŠÍ NEŽ SMRŤ. Ďalší boom a filmové uznanie v podobe premenenej nominácie na Zlatý glóbus v kategórii Najlepšej herečky nastalo až s drámou Martina Scorseseho KASÍNO, kde si zahrala podvodníčku, alkoholičku a manželku mafiánskeho šéfa kasína v Las Vegas. 
 
Obdobie útlmu
Herecká kariéra blondínky pokračovala rolami v nie práve úspešných filmoch - DIABOLSKÁ LESŤ, POSLEDNÝ TANEC, či GUĽA. Ďaľšie dve nominácie na Zlatý glóbus jej v roku 1999 priniesli role vo filmoch MAX A KEVIN a MÚZA. Potom už nasledoval rad podpriemerých filmov ako MILIONÁR, GLÓRIA, MRCHA, VIDIECKE SÍDLO. Najhoršia rana pre jej kariéru zrejme bol filmový prepadák komixovej hrdinky CATWOMAN, kde hrala mladosťou posadnutú majiteľku kozmetickej firmy. Posledným klincom, ktorý herečkinu kariéru dostal na lopatky bolo pôvodne nádejné pokračovanie ZÁKLADNÉHO INŠTINKTU.
Namiesto úspechu film získal Zlaté maliny na 27. výročnom udeľovaní tohto ocenenia za najhoršie výkony vo filmovom priemysle. Filmový prepadák bodoval v kategóriách najhorší film, najhoršia herečka, najhorší scenár a najhoršie pokračovanie filmu.
 
Bojuje za práva homosexuálov
Sharon Stone je okrem feministicky ladenej provokatérky aj náruživou bojovníčkou za práva homosexuálov a patrónka rôznych charitatívnych organizácii. 
 
Do tretice všetko dobré? Ani náhodou...
Herečka bola vydatá tri krát a rovnako ako dve predošlé manželstvá, tak aj to posledné s novinárom a redaktorom Philom Bronsteinom, sa v roku 2004 skončilo rozvodom.  Pomyslené „do tretice všetko dobré“ tak v tomto prípade rozhodne neplatí. Avšak, aj keď v manželstve jej šťastie nepraje, radosť jej robí starostlivosti o adoptívneho syna Roana Josepha Bronsteina.
 
Viac sa dočítate v STARE!
 
Zdroj: STAR, čsfd.cz, wikipedia
Foto: archív

- - Inzercia - -